Return to Šport na SvF

EuroRoma 2013

EUROROMA 2013

 

         Rím. Mesto zaľúbených, mesto turistov, mesto historických uličiek plných života. Nielen to, ale najmä 13-ty ročník medzinárodného športového univerzitného turnaja bol lákadlom, prečo sa družstvá futbalistov, futsalistov a volejbalistiek Slovenskej technickej univerzity prihlásili do turnaja EUROROMA 2013.

14.11. – Prvý hrací deň (základné skupiny)

                Do Ríma sme dorazili ráno. Naše prvé zápasy sa mali konať až večer a tak sme mali čas na oddych po ceste a pozretie pamiatok. Zápasy sa hrali v rôznych časoch a tak sme sa mohli navzájom povzbudiť. Futbalisti hrali zápas proti University of Babes-Bolvay (Rumunsko). A dá sa povedať že na úvod to bol jeden z najťažších súperov celého turnaja. Naši chalani však zabojovali a vyhrali najtesnejším rozdielom 1:0. My volejbalistky sme hrali zápas proti American University of Sarjah (Spojené Arabské Emiráty), plná telocvičňa fanúšikov na oboch stranách. Naši futbalisti vyhrali „fanúšikovský boj“ a s ich podporou sme súperov ľahko zdolali 2:0. Oba tímy sme turnaj začali úspešne a pripísali si prvé body do tabuľky.

15.11. – Druhý hrací deň (základné skupiny)

                My volejbalistky sme hrali svoj druhý zápas hneď ráno proti Universität of St. Gallen (Švajčiarsko). Plán bol jednoduchý, a to rýchlo zdolať súpera a ísť popozerať ďalšie pamiatky. Zdolať súpera sa nám podarilo 2:0 a tak sme išli spokojné podporiť aj našich futbalistov na zápas proti American University of Beirut. Kde naši chalani podali asi najlepší výkon na turnaji, keď zdolali súpera aj na veľmi ťažkom teréne hladko 5:2. A to ešte zahodili neskutočne množstvo stopercentných gólových príležitostí. Hlavne prvý polčas mohol skončiť vysokým rozdielom v prospech našich chlalanov. Po obede začalo prsať, naše plány na pamiatky sa zrušili a tak sme sa presunuli naspäť na športoviská, kde sme čakali na svoje zápasy. Futbalistom súper Roma La Spienza neprišiel a tak vyhrali kontumačne 3:0 a s prehľadom ovládli skupinu B.  Náš zápas bol až o 21:40 takže sme mali dosť času na oddych. Večerný zápas bol proti University of Bucharest (Rumunsko). Súper bol síce lepší ako predchádzajúci, no ani s týmto súperom sme nemali problém vyhrať 2:0. So základnej skupiny sme išli my aj futbalisti z prvého miesta.

16.11. – Tretí hrací deň (vyraďovacie zápasy)

                V základnej časti boli 4 skupiny, v každej 4 tímy, postupovali prvý dvaja. Oba naše tými postupovali z prvého miesta a tak nás čakal súper z inej skupiny, z druhého miesta. V prvom vyraďovacom zápase sme sa stretli s hráčkami z Comillas Madrid (Španielsko) a porazili ich 2:0. Po radosti z víťazstva a postupu medzi najlepšiu štvorku prišlo zistenie, že hráme zápas o postup do finále s najobávanejším družstvom. Hráčky z University of Prishtina (Kosovo) sme si všimli už počas ich základnej skupiny, kde nemali problém so žiadnym súperom. Na zápas sme nastúpili sebavedomo, keďže ako sme sa dopočuli aj ony sa nás „báli“. Hrali sme s nimi vyrovnaný zápas, no však súperky boli lepšie v koncovkách a tak sme prehrali 0:2. Chvíľu sme boli sklamané, ale potom sme si povedali, že aj boj o tretie miesto bude fajn. Čakal nás už známy súper University of Bucharest (Rumunsko), vedeli sme ako na ne a zápas sme podľa očakávaní vyhrali 2:0. Futbalisti si v štvrťfinále zmerali sily s IUT Clermont 1 (Francúzsko), tento zápas presvedčivo vyhrali 2:0 a čakali na svojho ďalšieho súpera v semifinále. Medzi najlepšiu štvoricu sa napokon prebojovali ich starí známi zo skupiny Univesity of Babes-Bolvay (Rumunsko), Istanbul Technical University (Turecko) a Luis Guido Carli Roma (Taliansko). Pavúk im prisúdil nepríjemného súpera z Turecka. Avšak naši chlapci sa nezľakli, ba práve naopak, svojho súpera zaskočili vynikajúcim nástupom do zápasu, čo vyústilo do dvoch rýchlych gólov v súperovej sieti. Potom sa však chalani akoby uspokojili s výsledkom a hráči súpera začali byť čoraz viac nepríjemnejší či už smerom dopredu alebo v osobných súbojoch. V konečnom dôsledku im to však nebolo nič platné, keďže okrem jedinej nepríjemnej štandardnej situácie ich naši chlapci k ničom vážnejšiemu nepustili a postrážili si výsledok 2:0 a zaslúžene postúpili do finále. Vo finále si chalani zmerali svoje sily s domácim celkom Luis Guido Carli Roma, ktorý prekvapujúco vyradil Rumunov. Vo finálovom zápase, podali chalani paradoxne najhorší výkon na turnaji, za čo však v určitej miere môže aj veľmi nepekná taktika domácich, ktorý boli neustále na zemi a po každom zákroku diskutovali s rozhodcom, čo hru značne kúskovalo a bolo problematické udržať sa v tempe. Ale aj napriek tomu chlapci finále vyhrali 1:0 a právom aj celý turnaj EuroRoma 2013.

Záverečná ceremónia

                Po odohratí všetkých zápasov sa stretli všetci športovci v telocvični na vyhlásení výsledkov. Záverečná ceremónia sa začala s chearleader show a postupne sa vyhlásili všetky športy. Heslom „VENI,VIDI,VICI“ sa dá v krátkosti zhrnúť ako sa nám darilo. Turnaj hodnotíme veľmi pozitívne, spoznali sme študentov z iných krajín, získali nových kamarátov a v neposlednom rade urobili sme si dobré meno a všetkým účastníkom je jasné že do budúcna s nami musia vždy počítať v boji o popredné miesta na turnaji. Sme radi, že sme sa turnaja mohli zúčastniť a dúfame, že aj budúci rok ako študenti Stavebnej fakulty dostaneme príležitosť reprezentovať STU.

Futbal chlapci 1. miesto

Volejbal dievčatá 3. miesto

Permanent link to this article: http://www.zssvf.sk/svf/sport-na-svf/euroroma-2013/